Kodėl slidinėjimui verta rinktis Lenkijos kurortus?

slidinejimas LenkijojeEuropa – tikras slidinėjimo entuziastų rojus. Čia skirtingose šalyse veikia daugybė slidinėjimo centrų, šimtai kurortų su daugybe trasų. Ir, vis dėlto, lietuvius bene labiausiai traukia slidinejimas Lenkijoje. Vienos sostinės kelionių agentūros, organizuojančios ir slidinėjimo išvykas į įvairias šalis, savininkas Mindaugas sako, kad Lenkijos tatrai yra viena gausiausiai lietuvių turistų lankomų vietų. Vyras pasakoja, kaip norintys paslidinėti gali sutaupyti, kodėl verta rinktis Lenkijos kurortus ir ar jie prilygsta kitiems Europos, pavyzdžiui, Slovakijos ar Italijos, slidinėjimo centrams.

„Trasos Lenkijoje niekuo nenusileidžia kitiems Europos kurortams.“

Mindaugas, paklaustas, ar slidinejimo kurortai Lenkijoje trasų kokybe nusileidžia, tarkime, Slovakijos kurortams, atskleidžia: „Būčiau neteisus, jei taip sakyčiau. Iš tiesų, Lenkijos kurortai, žvelgiant plačiau, yra tokie pat modernūs, saugūs ir puikiai įrengti, kaip ir Italijos ar Slovakijos centrai. Žinoma, gali pasitaikyti visko. Vieni kurortai yra šiek tiek daugiau investavę į, pavyzdžiui, naujus keltuvus ar nuomojamą slidinėjimo įrangą, kiti – paprastesni. Bet ir kainos juose dažnai būna žymiai mažesnės. Ar galima kliautis vien kainomis? Sunku pasakyti. Manau, kad, visų pirma, daug lemia atostogaujančių žmonių biudžetas. Juk viešnagės viename ar kitame slidinėjimo kurorte kaina neretai „atsiremia“ ir į viešbučių ar turistų namelių kokybę. Manyčiau, kad trasos Lenkijoje daugelyje vietų yra panašaus lygio ir niekuo nenusileidžia kitiems Europos kurortams, tad jei už viešnagę ir sumokėsite kiek daugiau, tai veikiausiai bus dėl viešbučio.“.

Trumpos kelionės – nebrangus būdas pabėgti nuo rutinos

Ne paslaptis, kad slidinėti vykstantys žmonės dažnai renkasi savaitgalio keliones į kalnus. Mindaugas pažymi, kad trumpa slidinėjimo kelionė į Lenkiją yra bene geriausias pasirinkimas trumpoms atostogoms: „Na, įsivaizduokite, kad atostogoms turite vos kelias dienas, pavyzdžiui, ilgąjį savaitgalį. Tiek laiko neužteks nukeliauti slidinėti į Slovakiją. Tačiau nuvykti iki netoli Lietuvos – Lenkijos sienos esančio slidinėjimo kurorto kelių dienų visiškai pakanka. Slidinėjimo kelionė autobusu – gana populiarus „kompromisas“ negalintiems sau leisti slidinėti savaitę ar dvi. Be kita ko, tai puikus būdas sutaupyti. Jei palygintume kelionės kainą nuosavu automobiliu ir autobusu, pastarasis variantas dažnai gali būti žymiai pigesnis. Mūsų kelionių agentūroje sezono metu organizuojamos tokios kelių dienų išvykos. Jas užsakant iš anksto, galima tikrai nemažai sutaupyti. Autobusas į vieną slidinėjimo kurortų dažnai išvyksta anksti ryte. Į kelionės kainą būna įskaičiuotos ir, tarkime, dvi nakvynės. Grįžimas iš tokios išvykos paprastai suorganizuojamas paskutinę naktį. Tai puikus būdas bent trumpam pabėgti nuo rutinos, išvykti pakvėpuoti gaiviu kalnų oru. O ir kaina, kurią sumokėsite, tikrai pernelyg „nepaplonins piniginės“.

Populiariausias Lenkijos slidinėjimo kurortas

Mindaugas sako, kad, kalbant apie Lenkiją, bene populiariausias yra slidinejimas Zakopaneje. „Zakaponė – vienas gražiausių ir geriausių įrengtų Lenkijos slidinėjimo kurortų. Tiesa, jis yra kiek toliau nuo Lietuvos – visai netoli Lenkijos – Slovakijos sienos. Kaip bebūtų, šis slidinėjimo centras jau pamėgtas lietuvių turistų. Visų pirma, čia veikia daug skirtingo sudėtingumo trasų. Taigi, slidinėjimu šiame centre nenusivils nei naujokai, nei profesionalai, kuriems paprastai aktualios sudėtingesnės, vadinamosios „juodos trasos“. Zakaponėje galima išsinuomoti tiek slides, tiek snieglentę. Kitaip tariant, tai, jei taip galima sakyti, „plataus profilio“ slidinėjimo centras. Būtina paminėti, kad Zakaponės vietovėse veikia daugybė skirtingų viešbučių turistams. Vieni jų – maži, jaukūs, pritaikyti šeimoms su vaikams, kiti – iki keturių žvaigždučių, prabangesni, skirti žmonėms, galintiems sau leisti šiek tiek daugiau. Taigi, kaip matote, slidinejimas Lenkijoje tinka skirtingas finansines galimybes turintiems žmonėms. Net ir neišgalėdami sau leisti brangių atostogų, turite šansą puikiai pailsėti. O visų svarbiausia – tam, kad patirtumėte naujų įspūdžių, nebūtina vykti toli nuo Lietuvos.“.

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *