Nučiuožti nuo kalno, aplankyti Italiją

slidinėjimas ItalijojeNors žiemą sporto mėgėjų didžiausias traukos objektas Italijoje yra kalnai ir slidinėjimas Italijoje, tačiau čia ir šaltuoju sezonu yra ką veikti, yra, ką pamatyti. Tai šalis, kurioje yra ką veikti, šalis, kurią pažinti tikrai verta. Ar tai būtų slidinėjimas su vaikais ir paskui keliavimas po šalį, ar tai būtų tiesiog slidinėjimas, kaina brangesne už pačią kelionę, dviese, ar su draugais. Taigi, štai jums gidas, ką nuveikti ir pamatyti šioje šalyje, kai slidinėjimas Italijoje yra tik vienas iš tikslų.

Nuvykite iki ugnikalnio

Jeigu jau nutarėte keliauti slidinėti į kalnus, tai pamatykite ir kitokius Italijos kalnus. Tegul tai būna kelionė kalnams. Nukeliaukite iki ugnikalnių. Kaip žinote, Vezuvijaus ugnikalnis turi nepaprastą istoriją. Tik prieš tai paskaitykite internete tikslias darbo valandas, įleidimo į ugnikalnio papėdę valandas. Net jeigu rašoma, kad kalnas uždaromas 16 val., gali būti, jog paskutiniai lankytojai jau įleidžiami tik 14 val. Tad, jeigu turite galimybę, nukeliaukite iki ugnikalnio. Tai patogu padaryti iš Neapolio persikeliant keltu arba nuvykstant su autobusu į Pompėjos miestą, iš kurio nuolat maži autobusai veža į Vezuvijaus kalnų parką. Tiesa, ta kelionė bus įsimintina, nes vyksite serpantinais su turistiniu autobusiuku.

Pasivaikščiokite Pompėjoje

Jeigu jau atvykote iki Pompėjos, tai būtinai apžiūrėkite ir miestelį. Kaip ir dauguma Italijos miestų, apskritai Pompėja yra įdomi ir savotiška. Ten yra ir mini miesto centras, ir palmėmis apaugusi bažnyčia, kuri papuošiama Kalėdų girliandomis žiemą, o tos girliandos padabina ir pačias palmes… Taip pat yra visas archeologinis istorinis Pompėjos miesto centras. Kai suvoki, kokį jį didelį užliejo ugnikalnis, negali baugiai nesižavėti tokia stichijų galia.

Mėgaukitės kalnais

Kaip žinia, Italijos kalnai ne visi nuo pat kalno šaknies snieguoti. Tik viršukalnės tokios gaivios, šaltos ir pamiltos slidininkų. Paprastai kalnai Italijoje Gran ir kiti turi dar ir šiltą papėdę. Taigi, jeigu norite dvigubos sporto dozės, prieš imdami slidinėti kurortuose, galite dar pasimėgauti tiesiog kelione po kalnus. Pernakvoti kur nors šiek tiek aukščiau palypėjus, pakopinėti. Tik, žinoma, turėkite omenyje, kad taip pat, kaip ir slidinėjimo kelionės į Italiją reikalauja specialios aprangos, taip ir kopimas į kalną. Su paprastais sportiniais bateliais tikrai negalėsite sklandžiai kopti kalnais. Turėsite lipti į kalnus taip, kad nenukristumėte, o ten bus pavojinga. Taigi, jums reikės ir specialių batų – būtinai jų reikės. Jeigu neturėsite, nieko gero.

Slidinėkite

Ir pagaliau – pagrindinis kelionės tikslas. Tai slidinėjimas Italijoje, lėktuvu galbūt nuskridus iki artimiausios kurortui vietos. Jūs tikrai galite, jeigu norite, rasti patogius slidinėjimo variantus sau ir savo šeimai. Svarbu, kad slidinėjimo kurorte jūs ne tik realiai slidinėsite, bet ir patirsite, ką reiškia apskritai pabūti aukščiausiuose kalnuose, kai aplink tave nuostabios pusnys. Norint slidinėti, jūs turite jausti, ką tai reiškia gurgždantis sniegas po kojomis, akimirksniu virstantis nuostabiais keliais, leidžiančiais jums pasigauti neapsakomą greitį. Tai nepaprastas pojūtis, kai skriejant slidžiais kalnais, jums vėjas plaiksto plaukus, o plaučiai prisipildo kalnų oro… Slidinėjimo kurortuose yra įrengiamos apgyvendinimo vietos, kuriose telpa tikrai daug poilsiautojų. Kartais pačiame kurorte, kartais kažkur truputį toliau. Tačiau jūs vis tiek galite daryti tai, ką norite, jūs galite pavažiuoti automobiliu iki paties kurorto. Tose vietose, viešbučiuose arba trobelėse, nuostabiai pailsėsite su šeimomis ar draugais.

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *